|   |   | 

Yatırım amaçlı gayrimenkulde nelere dikkat etmeli?

Yatırımcıların gayrimenkule ilgisi artıyor. Özellikle yılın son fırsatlarını değerlendirmek isteyen yatırımcıların gayrimenkule yöneldiği görülüyor.

Yatırım amaçlı gayrimenkulde nelere dikkat etmeli?

Ancak birikimini gayrimenkulde değerlendirmek isteyenlerin yatırım yaparken acele etmemesi büyük önem taşıyor. Çünkü yanlış bir karar, kardan çok zarar ettirebiliyor. Bu nedenle gayrimenkul yatırımı yaparken iyi analiz etmeli, doğru zamanda doğru gayrimenkule yatırım yapmalı. Böylece yapılan yatırım daha fazla getiri sağlıyor. Peki yatırım amaçlı gayrimenkulde nelere dikkat etmeli, hangi noktalara dikkat edilirse yatırımdan kazanç sağlanır? Gayrimenkul yatırımının yatırımcısına kazandırması ve gelecekte yüksek getiri sağlaması için gözden kaçırılmaması gereken noktaları sıraladık. 

İşte yatırım amaçlı gayrimenkulde nelere dikkat etmeli sorusunun cevabı: 

Kazandıran gayrimenkul almak için bu noktalara dikkat edin! 

·        Gayrimenkule yatırım yapmanın en büyük amacı ek gelir sağlamaktır. Elbette bunun yanı sıra gayrimenkulün satıldığı zaman da iyi bir kazanç sağlamalı. Bunu için doğru gayrimenkule yatırım yapılması gerekir. Doğru yatırım yapılabilmesini için de acele karar vermemek gerekir.

·        İkinci önemli nokta da iyi bir araştırma yapmaktır. Fazla seçenek olmalı ve bunlar arasında doğru olan gayrimenkulü belirlemelisiniz. Belirlerken de özellikle kazanç sağlayacak yani gelir getirecek gayrimenkulden yana tercihinizi kullanmalısınız.

·        Elbette belirlediğiniz gayrimenkulün bazı özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Yani yatırım amaçlı alınacak gayrimenkulün iskânı olan ve kat mülkiyeti kurulu gayrimenkul olması gerekir. Bu tür gayrimenkuller sorun çıkarmaz ve satarken de zorluk yaşamazsınız.

·        Gayrimenkule ilişkin bazı incelemelerin de yapılması gerekir. Özellikle gayrimenkule ait proje incelenmeli ve projeye uygunluğu, konu mülke ait yıkım kararı olup olmadığı gibi konular araştırılmalıdır.

·        Resmi incelemelerin yanı sıra fiziki incelemeyi de detaylı bir şekilde yapmalısınız. Örneğin, konutta kullanılan malzeme kalitesine, odaların planına, cephesine, yalıtımı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

·        Gayrimenkulün zemini de önemlidir. Ayrıca gayrimenkulün deprem yönetmeliğine uygunluğu da araştırılmalıdır.

·        Bu araştırmaları ve incelemeler gayrimenkulü inşa eden firma için de geçerlidir. Firmayı kapsamlı bir şekilde araştırmalı, daha önce yaptığı projelere ilişkin bilgi toplanmalı.

·        Bir gayrimenkulün değer kazanması ilerde satmayı düşündüğünüzde önemli bir getiri sağlar. Yani bir gayrimenkulün uzun vadede getirisi yüksek olmalıdır. Bunu için de bazı özelliklere sahip olması gerekir. Örneğin toplu taşıma araçlarına yakın olmalı. Ayrıca hastaneye okul ve alışveriş noktalarına yakın olması da önemli bir avantajdır.

·        Elbette gayrimenkul yatırımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Hata yapmak ve yanlış bir karar almak istemeyenler güvenilir ve tecrübeli bir gayrimenkul danışmanı ile çalışabilir. Böylece doğru gayrimenkule yatırım yapmaları ve gelir getiren bir gayrimenkul almaları mümkün olur.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi
  Kartal Wings'te Seyir Terası Keyfi

  Kartal’ın iddialı projeleri arasında yer alan Kartal Wings’de çatı katları bütünüyle seyir terasları olarak tasarlandı. Kapanmaz deniz manzarasına bakan Kartal Wings’in seyir terasları, Adalar ve Marmara Denizi’ne hakim konumda bulunuyor.

 • Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı
  Antalya'da Mayıs Ayında Konut Satışı Yüzde 5 Arttı

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre konut satışı Antalya ve ilçelerinde geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 5 oranında artarak 5 bin 243 konut satıldı.

 • Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz
  Kepez’de 61 Bin Konuta Doğalgaz

  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yatırımcı firma işbirliği ile 15 mahallede 61 bin 301 konuta doğalgaz getirdiklerini söyledi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer