|   |   | 

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzmanlar, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil ve yaz dönemi daha çok akıllara gelmeye başladı. Yazlık ev, yazın vaktinizi hoşça geçirebileceğiniz, rahatça ve masrafsız bir şekilde oturabileceğiniz bir yer olmanın yanında, iyi bir gayrimenkul yatırımıdır.

Gayrimenkul uzmanları, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Bunun sebebi, yazlık evlerin fiyatlarının yaz mevsiminde oldukça yükselmesidir.

Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık ev alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, yazlığın nerede olduğudur. Yazlığınız doğru konumda yer alırsa, aynı zamanda iyi bir yatırım olur.

Alacağınız yazlık 12 ay oturulabilir bir yerde bulunursa, sizin gitmediğiniz zamanlarda kiraya verilebilir. Bu da eğer kredi ile yazlığı aldıysanız, yatırımın kendi taksitlerini ödemesi demektir.

Yazlığı her sezon kiraya verebilmek için bulunduğu yerin ulaşım, güvenlik gibi şartları yerine getirerek her sezon yaşanabilecek bir konumda olması gerekir. Senenin sadece birkaç ayı kullanılabilecek yerlerden uzak durmak önemlidir.

İçinde sosyal donatıların da bulunduğu siteler her mevsim oturmaya daha çok elverişlidir.

Kışın da kullanılması için ısıtma sistemi olan yazlık evler her zaman avantaj sağlar.

Yazlık alırken ileride satabileceğiniz bir yer olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle manzaralı yazlık evler, her dönem kolay alınıp satılır.

Konumla ilgili bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, kendinizi iyi tanımaktır. Popüler olan, revaçta tatil beldeleri hareketli ve eğlenceli olabilir, ancak sakinlik ve huzur arayanları yeterince tatmin edemezler. 

Fikrinizi sınayın!

Yazlık satın almaya karar verdiniz. Kafanızda yeri ile ilgili de düşünceler var, size tavsiyemiz satın almadan önce gidip görmeniz ve mümkünse alacağınız yerde bir süre yaşamanızdır.

Kulaktan dolma bilgilerle veya başkalarının beğenilerinden yola çıkarak yazlık ev yatırımı yapmak sonradan size pişmanlık getirebilir. 

Nem ve rutubete dikkat!

Yazlıkların bulunduğu sahil kesimleri özellikle kış ve bahar mevsimlerinde çok yağış alan yerlerdir. Bu nedenle yapının yalıtımı ve kullanılan malzeme çok önem taşır.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Giydirme Cephe Nedir?
  Giydirme Cephe Nedir?

  Taşıyıcı olmayan ve genellikle çok katlı yapılarda kullanılan giydirme cephenin özellikleri nelerdir?

 • Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?
  Kira Ödemeyen Kiracı Nasıl Çıkarılır?

  Kirasını ödemeyen kiracıya karşı ev sahibi hangi haklara sahip oluyor, kirasını ödemeyen kiracı için ne yapılabiliyor, kirasını ödemeyen kiracıyı çıkarabiliyor mu?

 • Deprem Risk Raporu Nedir!?
  Deprem Risk Raporu Nedir!?

  Deprem risk raporu olası bir deprem karşısında binanın fiziki ve teknik olarak durumunu, sağlamlık derecesini ve barındırdığı riskleri bilimsel analiz ve ölçümlere dayanarak gösteren rapordur.

 • Dünyanın En Güzel Evi
  Dünyanın En Güzel Evi

  ABD'nin en ünlü mimarları arasında sayılan Frank Lloyd Wright'ın tasarımını yaptığı ve günümüzde artık bir müzeye dönüştürülen "Fallingwater" adlı şelale evi, hala dünyadaki en güzel yapılar arasında sayılıyor.

 • Gayrimenkulde şerefiye ne demek?
  Gayrimenkulde şerefiye ne demek?

  Gayrimenkul alım satımlarında ya da piyasayla ilgili her türlü yazıda karşımıza çıkan şerefiye kavramı ne anlama gelir? Şerefiye terimi ve anlamıyla ilgili herşeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer