|   |   | 

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Uzmanlar, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Havaların ısınmasıyla birlikte tatil ve yaz dönemi daha çok akıllara gelmeye başladı. Yazlık ev, yazın vaktinizi hoşça geçirebileceğiniz, rahatça ve masrafsız bir şekilde oturabileceğiniz bir yer olmanın yanında, iyi bir gayrimenkul yatırımıdır.

Gayrimenkul uzmanları, yazlık almak için en uygun zamanın "yaz hariç her mevsim" olduğunu düşünüyorlar. Bunun sebebi, yazlık evlerin fiyatlarının yaz mevsiminde oldukça yükselmesidir.

Peki, yazlık alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yazlık ev alırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, yazlığın nerede olduğudur. Yazlığınız doğru konumda yer alırsa, aynı zamanda iyi bir yatırım olur.

Alacağınız yazlık 12 ay oturulabilir bir yerde bulunursa, sizin gitmediğiniz zamanlarda kiraya verilebilir. Bu da eğer kredi ile yazlığı aldıysanız, yatırımın kendi taksitlerini ödemesi demektir.

Yazlığı her sezon kiraya verebilmek için bulunduğu yerin ulaşım, güvenlik gibi şartları yerine getirerek her sezon yaşanabilecek bir konumda olması gerekir. Senenin sadece birkaç ayı kullanılabilecek yerlerden uzak durmak önemlidir.

İçinde sosyal donatıların da bulunduğu siteler her mevsim oturmaya daha çok elverişlidir.

Kışın da kullanılması için ısıtma sistemi olan yazlık evler her zaman avantaj sağlar.

Yazlık alırken ileride satabileceğiniz bir yer olmasına özen göstermelisiniz. Özellikle manzaralı yazlık evler, her dönem kolay alınıp satılır.

Konumla ilgili bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, kendinizi iyi tanımaktır. Popüler olan, revaçta tatil beldeleri hareketli ve eğlenceli olabilir, ancak sakinlik ve huzur arayanları yeterince tatmin edemezler. 

Fikrinizi sınayın!

Yazlık satın almaya karar verdiniz. Kafanızda yeri ile ilgili de düşünceler var, size tavsiyemiz satın almadan önce gidip görmeniz ve mümkünse alacağınız yerde bir süre yaşamanızdır.

Kulaktan dolma bilgilerle veya başkalarının beğenilerinden yola çıkarak yazlık ev yatırımı yapmak sonradan size pişmanlık getirebilir. 

Nem ve rutubete dikkat!

Yazlıkların bulunduğu sahil kesimleri özellikle kış ve bahar mevsimlerinde çok yağış alan yerlerdir. Bu nedenle yapının yalıtımı ve kullanılan malzeme çok önem taşır.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

 • Çatı Piyesi Nedir?
  Çatı Piyesi Nedir?

  Çatı piyesi, çatı eğimi içinde kalmak şartıyla altındaki bağımsız bölüme ait bu bölümle içeriden irtibatlı yapılan, terasların da dahil olabildiği mekanları anlatır.

 • Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı
  Yapı Kullanma İzin Belgeleri Yüzde 1,9 Arttı

  2017’nin ilk yarısında belediyeler tarafından verilen yapı kullanma izin belgeleri bina sayısında yüzde 1,9, yüzölçümünde yüzde 8,7, daire sayısında ise yüzde 9 artış gösterdi.

 • Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar
  Tarım Arazilerinin Yanlış Kullanımında Uygulanacak Cezalar

  Tarım arazisi, toprak, topografya ve iklimsel özellikleri tarımsal üretim için uygun olup, hâlihazırda tarımsal üretim yapılan veya yapılmaya uygun olan veya imar, ihya, ıslah edilerek tarımsal üretim yapılmaya uygun hale dönüştürülebilen arazilerdir.

 • Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat
  Propa Plus Residence’ta kaçırılmayacak fırsat

  Şehrin merkezi Zincirlikuyu’da konfor ve lüksü bir arada sunan Propa Plus Residence’ta teslime özel yüzde 25 indirim fırsatı başladı. İndirime ek olarak, 24 ay kira garantisi sunan projeyle ev sahiplerinin hem kira garantisinden faydalanıp hem de dairesini kiraya vererek çifte avantaj sağlamaları ve böylece indirim fırsatını yüzde 35’e çıkarmaları mümkün.

 • Bina İnşaatı Maliyeti Arttı
  Bina İnşaatı Maliyeti Arttı

  Bina İnşaatı Maliyet Endeksi, yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 22,1 artış gösterdi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer