|   |   | 

Yda Group Ankara’da Bin 855 Konutluk Dev Projeye İmza Atıyor

YDA Group; Park Avenue ile “Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıkan ve Ankara’da çıtayı yükselten bir projeye imza atıyor.

Yda Group Ankara’da Bin 855 Konutluk Dev Projeye İmza Atıyor

İnşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group; “Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıkan bir projeye imza atıyor.

Ankara’nın en hızlı değer kazanan bölgesi Anadolu Bulvarı’nda, 133 bin metrekare alana inşa edilen 1855 konutluk şehrin tanıtım toplantısı yapıldı. Kahvaltılı tanıtım toplantısında konuşan YDA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, büyük işler yaptıklarını kaydederek, “Türkiye ve yurt dışında dünyanın birçok yerinde birçok projeye imza attık birçok önemli proje gerçekleştirdik. Çok az proje de böyle heyecanlandım. Çünkü bizim için çok önem verdiğimiz, gözbebeğimiz Başkent’imize kazandırmaktan gurur duyduğumuz titizlikte çalıştığımız Park Avenue projesini bugün sizle paylaşıp yarından itibaren de kıymetli Ankaralıların beğenisine ve satışına sunacağız. Bu proje de 1 yılı aşkın süren ciddi bir teknik bir çalışmanın eseri bütün detayları incelikle ve titizlikle hesaplayıp da üzerine çalıştığımız bir emeğin eseri olan bu projemizi biz çok önemsiyoruz. Bundan sonra gerek Ankara’da gerek konut sektöründe çıtayı çok üst seviyelere çıkardığımızı biliyoruz.”

Park Avenue’de yaşayacak olan vatandaşların her ihtiyaçlarının düşünüldüğünü ifade eden Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsanlarımızın boş vakitlerini değerlendirmek için projemizde hobi merkezleri yaptık. Birçok kişisel beceri kursları aynı şekilde hobi faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Çocukları düşündük, onların da hakkı olan oyun oynayabilme, toprağa temas edebilme ve rahatça keyifli vakit geçirebilmeleri için birçok olanak sağladık. Buz paten pistleri, babaları anneleri ebeveynleri ile çok rahat bir şekilde eğlenebilecekleri alanlar sağladık. Onlara macera parkurları dizayn ettik. Projemizin çok büyük kısmını yeşil alana ve peyzaja ayırdık. Şehir de bulamadığımız güvenli bir şekilde bisikletlerini sürebilecekleri bisiklet parkurları yaptık. Tabi erkekleri de unutmadık onlara da spor merkezleri, alışveriş merkezleri ile aileleri ile keyifli vakit geçirecekleri, bulvarın iki tarafına yapacağımız cadde mağazaları, kafeteryalarla dinlenebilecekleri sohbet edebilecekleri alanlar düşündük. Ankara’nın yeni eğlence merkezi çekim merkezi Anka Park’ı ile çok yakın bir mesafe araçla ulaşımı olacak. Kolay ulaşımı ile gerçekten Ankaralılara fırsatlar sunuyor.”

Arslan, “YDA Group olarak imza attıkları her proje de YDA Group’u kariyerine olumsuz etki vermemesi için başta çok ciddi düşünüyoruz ve diğer projelerden farklılaşmak istiyoruz. Bunu bu projemizde de göstermiş olduk” dedi.

Ev almanın tam zamanı olduğuna dikkat çeken Arslan, şunları söyledi: “Şuan bir geçiş dönemindeyiz. Konut sektörüne baktığımızda yeni yapılmış konutlar stoklardaki konutlarda KDV avantajı bulabilmek mümkün. Yeni başlayacak projelerde metrekareye bağlı olmaksızın proje lokasyonun değeri üzerinden bir kıymetlendirme ve emsallendirme mevcut burada yeni yapılacak projelerin birçoğu yüzde 8 ve yüzde 18 KDV limitine giriyor."

Türkiye’de gerçekten bir ekonomik istikrar olduğunu anlatan Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu ekonomik istikrar nedeniyle de fiyatlar çok fazla artmıyor inşaat maliyetleri ve malzeme fiyatlarında. Uzun süredir fiyat zammı gelmemiş olan inşaat sektörü maliyetlerinde son zamanlarda yaşadığımız dalgalanmanın da etkisiyle faizlerinde yükselmesi neticesiyle maliyetleri yavaş yavaş bu zamlar yansımaya başladı. Maliyetler artacak sezonun başındayız, firmalar maliyetlerine, projelerine yansıtmak zorunda kalacak. Onun için şimdi konut almanın tam zamanı diyorum. Gerçekten bir fırsat yeni projelerde özellikle baktığınız zaman prim yapabilecek projelerin ayırt etmesi lazım vatandaşımızın o projelerde plasmanda veya ilk sefalar da girebilirse bu maliyetten etkilenmeden seçimlerden sonra faizlerde bir gevşeme söz konusu oldu piyasalara yansıdı."

Konuşmasının ardından Arslan, Park Avenue'da yapılacak dairelerin ilk örneklerini gezdirdi.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak
  Avrupalı müteahhitler Türkiye’de toplanacak

  Paris'te düzenlenen Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği (EIC) genel kurulunda mega projelerin finansman sıkıntıları damga vurdu. Avrupalı müteahhitler, herhangi bir otoritenin proje açıklamaya yanaşmadığını belirtti.

 • Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi
  Kanal İstanbul en çok Arnavutköy ve Başakşehir’i değerlendirdi

  Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak faaliyet gösteren endeksa.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Kanal İstanbul projesinin Küçükçekmece, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy ilçelerinin gayrimenkul fiyatlarında değer artışına yol açtığını kaydetti.

 • Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor
  Türkiye’de Lüks Konut Talebi Artıyor

  Dünya’nın ilk lüks konut pazarlama şirketi olan Coldwell Banker, 2013 yılından bu yana Türkiye’de de Profesyonel Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Yatırım Danışmanı Ayşe Fügen Arda ile birlikte hizmet veriyor.

 • Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?
  Hangi Durumlarda İfraz ve Tevhid Yapılmaz?

  İfraz; imar planı tamamlanmış yerlerde, plan koşullarına uymak şartıyla bir parselin birden fazla parsele dönüştürülmesi işlemidir. Tevhid ise, birden fazla bitişik parselin birleştirilmesi işlemidir.

 • Alt Kiralama Nedir?
  Alt Kiralama Nedir?

  Hangi durumlarda alt kira sözleşmesi yapılabilir? Alt kira ne demektir? Kiralanan taşınmazın kullanım hakkı nasıl devredilir?

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer