|   |   | 

Yemek Yapabilen 3 D Yazıcı

Natural Machines'in tasarladığı yemek yazdırabilen yazıcı, gerekli malzemeleri içerisine koyduğunuz takdirde istediğiniz boyutta ve şekilde yemekler yapabiliyor.

Yemek Yapabilen 3 D Yazıcı

Bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz yemek yapan robotlar gerçek oluyor. 3D yazıcıların gelişmesiyle birlikte farklı alanlarda karşımıza çıkmaya devam ediyorlar.

Kickstarter projesi olan Foodini, yemek yapabilen 3D bir yazıcı. Natural Machines'in tasarladığı bu yemek yazdırabilen yazıcı gerekli malzemeleri içerisine koyduğunuz takdirde istediğiniz boyutta ve şekilde yemekler yapabiliyor. Özellikle pizza, kurabiye, çikolata ve makarna yapabiliyor.

Ortalama bir mikrodalga fırın boyutlarındaki bu yazıcıyla yemek üretmek ise çok kolay. Malzemeleri yerleştirdikten sonra geriye kalan tek şey ise izlemek oluyor; ancak bu cihazın en büyük eksiği bütün malzemelerinin kullanıcı tarafından önceden hazırlanması gerekmesi.

Her ne kadar malzemeleri kullanıcı hazırlasa da aslında bu makinenin hiçbir iş yapmadığını söyleyemeyiz. Örneğin bir hamur hazırlarken yoğurma, şekil verme gibi yorucu ve zaman alan işleri Foodini üstleniyor, bu da kullanıcıya büyük bir zaman kazandırıyor. Foodini, hamburger köftesi, tatlı, mantı gibi pek çok çeşit yemek üretilebiliyor.

Teknoloji-İnternet Haberleri

Teknoloji-İnternet Kategorisindeki diğer haberler

 • Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı
  Rosetta Uzay Aracının 7 Saatlik Görevi Başladı

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) projesindeki bilim adamları Rossetta uzay aracının, kuyruklu yıldız üzerine “Philae” adlı bir “konduyu” bıraktığını ve 7 saatlik indirme görevinin başladığını belirtti.

 • BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…
  BeoPlay A2 İle Kusursuz Ses Deneyimi…

  ang & Olufsen’in kaliteli ve etkileyici bir ses performansı sunan BeoPlay serisinin ilk Bluetooth bağlantılı hoparlörü BeoPlay A2, çığır açan 360 derece sesi, incelikli yalın tasarımı ve rakipsiz 24 saatlik batarya ömrü ile fark yaratacak.

 • iPhone'lara Zarar Veren Virüs!
  iPhone'lara Zarar Veren Virüs!

  iPhone kullanıcıları genelde virüs ve kötü niyetli programlardan etkilenmez ama Wirelurker isimli bir yazılım tehlike çanları çaldırıyor.

 • Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor
  Tesla Model S ‘Mutluluk Garantisiyle’ Geliyor

  MADRİD (MarketWatch) Daha fazla sürücüyü elektrikli arabalarının direksiyonlarının başına geçirmek isteyen Tesla Motors Inc. leasing anlaşmalarına “mutluluk garantisi” getiriyor.

 • Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı
  Far Cry 4'ün TV Reklamı Yayınlandı

  Serinin takipçileri ve FPS oyuncularının sabırsızlıkla beklediği Far Cry 4'ün çıkışına yaklaşık iki hafta süre kala oyunun TV reklamı yayınlandı.

 • İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!
  İstemediğiniz SMS’i Engelleyin!

  İstek dışı SMS’lerin sayılarını azaltmak için yeni ceza uygulamaları da gündemde. Ancak istek dışı SMS’lerden kurtulmak için sizin de yapabilecekleriniz var.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer