|   |   |  Yığmatepe Mahallesi'nde yeni yapılan cami hizmete girdi

Yığmatepe Mahallesi'nde yeni yapılan cami hizmete girdi

Şahinbey Belediyesi, yeni mahallelerinden olan Yığmatepe Mahallesi’ne yaptırmış olduğu caminin açılışını gerçekleştirerek, vatandaşın hizmetine sundu.

Yığmatepe Mahallesi'nde yeni yapılan cami hizmete girdi

Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan cami 192 metrekare alan üzerine inşa edildi. Zemin ve 1. kat olmak üzere 2 kattan oluşan Yığmatepe Köyü Cami’ne aynı zamanda bir de imam odası yapıldı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gelecek nesillerin yetişmesinde camilerin çok önemli yeri olduğunu belirterek, "Cami yaptırmak çok güzel bir duygu. Yığmatepe Mahallemizde yaşayan tüm vatandaşlarımız buradan faydalanacaklar. Camimiz 192 metrekare inşaat alanı üzerine kuruldu. Biz göreve geldikten sonra 56 tane cami yaparak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Ayrıca inşaatı devam eden 39 camimiz bulunuyor. Toplamda 95 cami bizim dönemimizde hizmete girmiş olacak. Sadece burası değil çevre mahallelerde de cami ve sosyal tesis inşaatlarımız sürüyor. Şahinbey’in her tarafını şantiyeye çevirdik. Şuana kadar 120’nin üzerinde tesisi tamamladık ve 60 tanede inşaatı devam eden var. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda her mahalleye sosyal tesis, park, konut ve iş yeri gibi tesisler yapıyoruz. 'Destek ve dua sizden çalışmak bizden' dedik. Yaptığımız çalışmalarda da çok güzel eserler ortaya çıktı” dedi.

Bu hizmetler önemli 
Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, yapılan çalışmadan dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ederek, "Gaziantep, Doğu ile Batının mecrolduğu güzel bir ilimiz. Camilerin yanındaki Kuran kursları, taziye evler ve sosyal alanlar insanları hayatla ahiret arasında birleştiren bu hizmetler çok önemli Rabbim vesile olanlardan razı olsun ve Yığmatepe Mahallemize camimiz hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Başkan her zaman yanımızda oldu 
Yığmatepe Mahalle Muhtarı Yusuf Albayram, Şahinbey Belediyesi’nin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, "Öncelikle Şahinbey Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na köyümüze yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederim. Kendisi bir dediğimizi ki etmiyor. Ne istesek imkanlar çerçevesinde yerine getiriyor. Köyümüze yapmış olduğu bu camiden dolayı kendisine ve ekibine bir kez daha teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Yığmatepe Mahallesi Camisi vatandaşların katılımıyla birlikte hizmete açıldı. Yığmatepe Caminin açılış törenine, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, çeşitli mahallelerden gelen muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI
  AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI

  ATAKENT 4 B Geleceğin Bağdat Caddesi olarak adlandırılan lokasyonda Avrupa Konutları Atakent 4’ü geliştiren Artaş İnşaat, şimdi de projenin 2. etabı Atakent 4 B’yi satışa sundu. Alıcılar, 1+1’den 4+1’e 362 konut ve 9 ticari ünitenin yer aldığı projedeki dairelere 0,64 oran, 180 ay vade ve 12 sonra ödeme avantajlarıyla sahip olabiliyor

 • Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi
  Skyland İstanbul’dan rezidans sahibi olanlara 1 yıl kira garantisi

  Eroğlu Gayrimenkul, kamu bankaları tarafından başlatılan konut kampanyası seferberliğine, imza projesi Skyland İstanbul ile katılıyor. Sıfır peşinat ve 180 aya kadar 0,64 faiz oranı ile ev sahibi olmayı kolaylaştıran kampanyadan faydalanan yatırımcılar, ilk 12 ay hiçbir ödeme yapmayacak. Skyland İstanbul rezidansları, cazip fiyat avantajlarının yanı sıra 1 yıl kira garantisi de sunuyor

 • Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor
  Antalya’ya yatırım yapan kazanıyor

  Sur Yapı’nın Antalya projesinde ‘‘Rahat Bi Nefes Al’’ kampanyası kapsamında, sağlık çalışanlarına özel 15 bin TL’ye varan ek indirim!

 • Sanayinin Modern Geleceği
  Sanayinin Modern Geleceği

  İstanbul'da Sanayinin, Endüstrinin ve Ticaretin YeniAdresi Modern Sanayi Merkezi Esenyurt’ta Yükseliyor.

 • KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK
  KONUTTA SALGININ İZLERİ FAİZSİZ ELBİRLİĞİ SİSTEMİ İLE SİLİNECEK

  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde düzenlenen dünyanın ilk online Uluslararası COVID -19 Konferansı, İstanbul merkezli olarak gerçekleştirildi. Birçok ülkeden uzman ismin, yerli ve yabancı akademisyenin katılarak salgının sosyal hayata ve iş dünyasına etkilerinin tartışıldığı online konferansta, faizsiz Elbirliği Sistemi’nin Türkiye’deki ekonomik başarısı ele alındı.

 • EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL
  EGE YAPI’YA İNGİLTERE’DEN ÖDÜL

  Teknolojik gelişmeleri projelerine taşıyarak insan hayatına değer veren Ege Yapı, Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’ne (International Safety Awards) layık görüldü

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.