|   |  Yör Yapı Firması
Yör Yapı

Yör Yapı

  • Kuruluş Tarihi : 1964

  • Proje Sayısı : 4

Yör Yapı, konut, ofis ve residence projeleri, Yör Yapı hakkında genel bilgiler, projelerin lokasyonları ve Yör Yapı ile ilgili tüm haberlere bu sayfada ulaşabilirsiniz.

Yör Yapı Hakkında

Hakkımızda

Yöryapı, Yör Group'un inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir kuruluşudur.  
 
Yör Group'un temelleri; 1964 yılında, Şerafettin YÖRÜK ve kardeşlerinin Yörükler Gıda Limited Şirketini kurması ile atıldı. 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984 yılında bir ilke imza atıldı ve Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikası faaliyete geçirilerek Yörsan A.Ş kuruldu. Gıda sektöründe yapılan bu dev yatırımla gelenekten geleceğe uzanan başarılı faaliyetler devam ederek, günümüzde dünyaya açılmış bir marka değeri ortaya çıkarıldı. Şimdi ise 50 yıllık bilgi birikimi ve kazanılan güvenle aynı marka değerinin Yöryapı imzasıyla inşaat sektörüne taşınması hedeflenmektedir.
 
Yöryapı, gıda sektöründe olduğu gibi inşaat sektöründe de yatırımlarını genişleterek devrimsel nitelik kazandıracak ilklere imza atmayı amaçlamış üstün vizyona sahip kurumsal bir firmadır.
 
Her alanda kendine özgü bir yaklaşım sergileyen Yöryapı, Orta Doğu’nun tarihi mimarisinden Avrupa’nın çağdaş mimarisine, Asya’nın klasik yapılarından Kuzey ve Güney Amerika’nın ilham veren mimarisine kadar tüm dünyada yapılan en iyi projeleri değerlendirmeleri ve profesyonel eğitimlere katılmaları maksadıyla çalışanlarını dünyanın çeşitli ülkelerine gönderen, yenilikleri takip edip geliştiren ve yapılarını bu bağlamda şekillendiren ülke standartlarından farklı özgün bir yapıya sahiptir.
 
Aynı zamanda Yöryapı, sektörde kendine has duruşuyla marka değerinden taviz vermeyerek doğayla dost teknolojiler kullanmakta ve çevreci projeler üretmektedir. Gerek çalışanlarının gerekse müşterilerinin memnuniyetine birinci derece önem veren, manevi değerlerini koruma gayretine sahip bir firma olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Başkanın Mesajı
 
Yör Group olarak ticari hayatımıza başladığımız 1964 yılından günümüze “Yörsan” markasını dünyaya açılan bir değer haline getirmeyi başardık. Yörsan'ı meydana getirirken kazandığımız 50 yıllık bilgi birikimi ve kazanılan güveni, şimdi Yöryapı'ya taşımak için rotamızda sağlıklı ve emin adımlarla yürüyoruz.
 
Yör Group olarak yaptığımız işlere hep saygı duyduk ve duymaya devam edeceğiz. Müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak ürünler üretmek, bizim ticari geleneğimizdir. Hangi işe yöneldiysek işin inceliklerini kavrayarak, müşterilerimizin ve vicdanımızın karşısında yüzümüzü kara çıkarmayacak projeler üretmeyi kendimize ilke edindik. Bu geleneksel alışkanlıklar ailemize, hangi işi yaparsak yapalım yaptığımız işi markalaştırma yeteneği kazandırdı.
 
Çevreye ve insana karşı sorumluluklarımızın olduğunu biliyoruz. Yıllardır çevreyle dost teknolojiler kullanarak insan sağlığına yönelik doğal ürünler üretme becerisine sahip ticari tecrübemiz, yaptığımız her işte bu sorumluluklarımızı aksatmadan yerine getirmemizi sağlamaktadır. İnanıyoruz ki; sahip olduğumuz tecrübeyle, girdiğimiz her sektörde standart belirleyen öncü kurum olacağız.
 
Ticaretimizdeki geleneksel bakış açısını, günümüzün en son teknolojisiyle harmanlayarak kalite anlayışımızdan ödün vermeden tüm projeleremize taşıyacağız. Gelişime kucak açmış, genç ve donanımlı çalışanlarımızla topluma ve ülkemize hizmet etmeyi asli vazifemiz olarak görmekteyiz. Bu bilinçle de hiç yılmadan geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz.
 
ŞERAFETTİN YÖRÜK    
Yönetim Kurulu Başkanı

Kurum Kültürü
 
Yöryapı'nın benimsemiş olduğu ve sürekli üstüne değer kattığı kurum kültürü;
 
Şirket içi ve dışında düşünce ve davranış biçimlerinde kalite standartlarını yerleştirmiş,
Tüm çalışanların birbiri ile etkin yazılı ve sözlü iletişim kurduğu,
Sürekli gelişim anlayışı ile iş süreçlerine ve bu doğrultuda sonuçlara odaklanan,
Nitelikli işgücünü bünyesinde bulunduran ve geliştiren,
Tüm çalışmalarına ekip ruhu ile takım olma modülünü benimseten,
Arkadaşlık ve kurumsal bağların güçlü olduğu,
Değişime açık ve yenilikçi,
Problem yerine çözüm üretebilen ve bu çözümleri ekip ruhu içinde geliştiren,
"Bu benim işim değil" felsefesinden arınmış sorumluluk sahibi bireyleri barındıran,
Sektördeki gelişmeleri takip edip değişimlere adapte olabilen, pro-aktif davranabilen,
Çalışanların haklarını gözeterek şirket içi adaleti düşünen ve sağlayabilen,
 
Bir yapıya sahip olmayı iş dünyasında prensip haline getirmiş üstün vizyona sahip kurumsal bir firmadır.

Misyon - Vizyon
 
Misyonumuz
 
Dünya standartlarına göre gelişen ve değişen inşaat teknolojilerini yakından takip ederek, projelendirme, mühendislik ve yönetim bilimlerinde en son uygulanan teknolojik imkanları kullanarak,  dürüstlükten ve kaliteden ödün vermeden, güvenli, konforlu ve sosyal yaşam alanlarını içinde bulunduran örnek yapılar üretmek,
Şirketimizin maddi ve manevi varlıklarını sağlıklı bir şekilde büyüterek devam ettirmek,
Sektörde faaliyet gösteren diğer kuruluşlara örnek olacak standartları üreten ve belirleyen firma konumuna gelmek,
Müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak güvenine layık hizmetler sunmak, 
Hizmetlerimizi mükemmelliyetçilik anlayışını esas alarak, insana, doğaya, çevreye ve topluma saygılı olarak sürdürmek, 
Üstün nitelikli yapı anlayışını, kusursuz altyapı sistemleriyle birleştirerek,  inşaat sektöründe lider bir yapı firması olmaktır.
 
Vizyonumuz
 
Kaliteyi yaşamın bir parçası olarak kabul ederek, dürüstlük ve güven gibi değerleri en üst seviyede tutan, Dünya ve ülke çapında öncü, girişimcilik ruhu taşıyan, ilk ve örnek olacak tasarımları projelendirerek inşa etme bilinci ve sorumluluğunu taşımak,
Hız, verimlilik, kalite, iş ve çalışan güvenliği konularında standartları olacak şekilde Türkiye'nin ve Dünya'nın en güvenilir şirketleri arasında yer alma hedefi ve bilinci ile çalışmalarımızı devam ettirmek,
Projelerimizi, çevreye ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz kurum ve kişilerle uyum içerisinde gerçekleştirmek,
Değerli müşterilerimize güvenli yapılar ve kârlı yatırım fırsatları oluşturmaktır.

Sosyal Sorumluluk
 
Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde başarılı çalışmalara imzasını atan Yör Group, topluma karşı görevlerini yerine getirmek adına sosyal sorumluluk projelerini de bu paralelde yürütme bilincindedir.
 
Bir Yör Group kuruluşu olan Yöryapı'nın kurucusu Şerafettin YÖRÜK'ün topluma mal olmuş duruşu, Yör Group şirketlerinin yönetim stratejilerine rehberlik etmiş ve sosyal sorumluluk konularının misyon, vizyon, kurum değerleri ve operasyonlara entegre edilmesini sağlamıştır.
 
Yör Group sosyal sorumluluk projeleri i). Eğitimin desteklenmesi, ii). Çevre dostu uygulamalar, iii). Enerji tasarrufu gibi üç çalışma alanı altında toplanmıştır. Her çalışma alanı, belirlenen hedefler ışığında, kendi uzmanlık organizasyonu tarafından, uluslararası normlar uyarınca oluşturulmuş sistem ve süreçle takip edilerek yönetilmektedir.
 
Eğitim; Toplumsal gelişim alanında ileri bir kurumsallaşma seviyesine ulaşmayı hedefleyen Yör Group, bu doğrultudaki faaliyetlerini eğitim alanında yoğunlaştırmayı düşünerek çalışmalarını, proje destekleri ve dönemsel faaliyetler üzerinden yürütmeyi hedeflemektedir. Geleceği inşa etmenin ancak bugünün gençlerine ve çocuklarına yapılacak yatırımlarla mümkün olacağının bilincinde olan Yör Group, özellikle eğitim kurumlarının eksiklerinin giderilmesi konusunda destek vermeyi kendisine bir borç bilmiştir. Yör Group, kendisini halkına karşı borçlu hissetmekte olup bugünün işgücüne ve yarının nesillerine istihdam oluşturmayı birincil hedefi olarak görmektedir.

Çevre dostu uygulamalar; Yör Group Çevre Politikaları, tüm grup şirketlerinin faaliyetlerinde esas aldıkları yönetsel yaklaşımları şekillendirmekte olup belirlenen bu yaklaşımların operasyon sahalarına kadar uzanan güçlü bir organizasyon ve sistemle yönetilmesini sağlamıştır. Bu çalışmalardaki en iyi uygulamaların paylaşılması, uzun vadeli çalışma planlarının oluşturulması ve ortak projelerin geliştirilmesi amacıyla Yör Group, bünyesinde Çevre Kurulu oluşturmayı hedeflemektedir. Üretimin çevreye vermiş olduğu zararlı etkilerini azaltmak, Yör Group şirketlerinin öncellikleri arasında yer almaktadır. Grup şirketlerinden biri olan Yörsan da ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi mevcuttur.

Enerji tasarrufu; Yör Group Türkiye’de 1981 yılından bu yana aralıksız kutlanan Enerji Verimliliği Haftası kapsamında gerçekleştirilen çeşitli etkinlikleri takip etmektedir. 10 - 11 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen UEVF 2013 - 4’üncü Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarında “Verimli Kullanırsan, Enerji Gelecektir” teması kapsamında, toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin artırılması hedeflenmiştir. "Binalarda kullanılan enerji, iklim değişikliğinin ana etkenlerinden biridir" ilkesiyle Yör Group çalışanları, enerjinin verimli ve etkin kullanılması konusunda bilinçlendirilmiştir. Yör Group projelerinde; Enerji Verimliliği Çalışmaları, Bölgesel Isıtma Ağları, Yapılarda Enerji Verimliliği Stratejileri, Bina ve Hizmetler Sektöründe Enerji Verimliliği Stratejileri, Enerji Verimli Ürün ve Teknolojiler, Enerji Arz Güvenliği, İklim Değişikliği ve Yenilenebilir Enerji konularında en son teknolojiyi kullanmaktadır.

Yör Group, toplumun ihtiyaçlarına duyarlı kalarak ve insanlığa miras bırakılabilecek anlamlı projeleri destekleyerek bu yöndeki girişimleri sahiplenme gayesi güden ve tüm faaliyetlerinde ulusal ve uluslararası yasal düzenlemelere ve çevre standartlarına uymayı ilke edinerek ülkenin lider grubu olmayı hedeflemektedir. 

Tel: 0216 912 1967
Fax: 0216 912 1967
Email: info@yoryapi.com.tr
Adres: Acıbadem Mah. Çeçen Sk. Akasya Acıbadem Kent Etabı A Blok Kat:9 No:12 İstanbul / Üsküdar

Yör Yapı Projeler Haritası

Yör Yapı Projeleri

Yör Yapı Haberleri

daha fazla yükle

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.