|   |   |  Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan kitabın üçüncü cilde de ücretsiz erişime açıldı.

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

 

İlk cildi 2015 yılında ücretsiz erişime açılan kitabın üçüncü cildi de bakanlığın internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yeni konut projeleri kendini gösterirken, yeni projelerin yerel özelliklerle uyumlu olmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar da devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi olan Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri kitabı da cilt cilt Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kitap, konutların kültürel özellikleri yansıtması bunun yanı sıra çağımız gereksinimlerini karşılaması amacına hizmet etme amacı taşıyor. Ayrıca konutların, yöre halkının yaşam koşullarına uygun ve afetlere karşı güvenli olma özelliklerini karşılaması gerektiği belirtiliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Yöresel Mimari Özelliklerine Uygun Konut Projeleri” çalışmalarının kitaplaştırılması oluşan eserin ilk cildinde Amasya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Karabük, Rize ve Trabzon; ikinci cildinde Denizli, Erzurum, Iğdır, Kars, Kayseri, Muğla, Nevşehir, Niğde, Şanlıurfa, Uşak illeri ve üçüncü cildinde ise Konya, Karaman, Aksaray, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Ankara, Çankırı, Kırıkkale illeri ele alındı.

Kitabın erişime açılan ciltlerini görmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 1. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 2. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 3. Cilt

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor
  Akıllı şehirler elektrikte yüzde 50 tasarruf ettiriyor

  Gelişen teknoloji, kullandığımız aletlerden evlere hatta şehirlere kadar birçok alışkanlığı değiştiriyor. Akıllı şehirler de son yıllarda öne çıkan ve insanların hayatını kolaylaştırmanın yanında ciddi tasarruf imkanı sunan uygulamalardan biri.

 • Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor
  Ege büyük balkon istiyor Doğu’ya tek mutfak yetmiyor

  Hafele Türkiye tarafından yayınlanan “Konutta Bölgelere Göre Kullanıcı Alışkanlıkları” araştırması, yedi farklı bölgede konut yatırımcılarının tercihlerini ve mevcut tüketici alışkanlarını ortaya koydu.

 • Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.
  Plazalardaki boşluk oranı son 10 yılın en yüksek seviyesinde.

  2019 yılı İstanbul’da son on yılın en düşük ofis kira ortalamalarının görüldüğü dönem oldu. Düşen fiyatlara rağmen Beşiktaş, Levent, Maslak hattını kapsayan Merkezi İş Alanındaki A sınıfı binalarda ofis boşluk oranı %32,7’ye ulaşarak son on yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

© Copyright 2020 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.