|   |   |  Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan kitabın üçüncü cilde de ücretsiz erişime açıldı.

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

 

İlk cildi 2015 yılında ücretsiz erişime açılan kitabın üçüncü cildi de bakanlığın internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yeni konut projeleri kendini gösterirken, yeni projelerin yerel özelliklerle uyumlu olmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar da devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi olan Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri kitabı da cilt cilt Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kitap, konutların kültürel özellikleri yansıtması bunun yanı sıra çağımız gereksinimlerini karşılaması amacına hizmet etme amacı taşıyor. Ayrıca konutların, yöre halkının yaşam koşullarına uygun ve afetlere karşı güvenli olma özelliklerini karşılaması gerektiği belirtiliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Yöresel Mimari Özelliklerine Uygun Konut Projeleri” çalışmalarının kitaplaştırılması oluşan eserin ilk cildinde Amasya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Karabük, Rize ve Trabzon; ikinci cildinde Denizli, Erzurum, Iğdır, Kars, Kayseri, Muğla, Nevşehir, Niğde, Şanlıurfa, Uşak illeri ve üçüncü cildinde ise Konya, Karaman, Aksaray, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Ankara, Çankırı, Kırıkkale illeri ele alındı.

Kitabın erişime açılan ciltlerini görmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 1. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 2. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 3. Cilt

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

  • İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi
    İmar Barışı’ndan 19 Milyar TL geldi

    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haziran ayı içerisinde yürürlüğe giren ve iki kez uzatılan İmar Barışı’nda sona gelindi.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.