|   |   |  Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan kitabın üçüncü cilde de ücretsiz erişime açıldı.

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

 

İlk cildi 2015 yılında ücretsiz erişime açılan kitabın üçüncü cildi de bakanlığın internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yeni konut projeleri kendini gösterirken, yeni projelerin yerel özelliklerle uyumlu olmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar da devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi olan Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri kitabı da cilt cilt Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kitap, konutların kültürel özellikleri yansıtması bunun yanı sıra çağımız gereksinimlerini karşılaması amacına hizmet etme amacı taşıyor. Ayrıca konutların, yöre halkının yaşam koşullarına uygun ve afetlere karşı güvenli olma özelliklerini karşılaması gerektiği belirtiliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Yöresel Mimari Özelliklerine Uygun Konut Projeleri” çalışmalarının kitaplaştırılması oluşan eserin ilk cildinde Amasya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Karabük, Rize ve Trabzon; ikinci cildinde Denizli, Erzurum, Iğdır, Kars, Kayseri, Muğla, Nevşehir, Niğde, Şanlıurfa, Uşak illeri ve üçüncü cildinde ise Konya, Karaman, Aksaray, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Ankara, Çankırı, Kırıkkale illeri ele alındı.

Kitabın erişime açılan ciltlerini görmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 1. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 2. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 3. Cilt

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Baharla beraber konut piyasası hareketlenecek
  Baharla beraber konut piyasası hareketlenecek

  Tona Yapı ve Safe İnşaat İcra Kurulu Başkanı İlhan Erdal, bahar aylarında konut sektöründe hareketlilik yaşanacağını kaydetti. Erdal “Bu dönemde konut satışlarında artış olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 • 150 Gayrimenkul yüzde 40 eksiltilmiş fiyatla 24 Mart’ta satışta!
  150 Gayrimenkul yüzde 40 eksiltilmiş fiyatla 24 Mart’ta satışta!

  2001 yılından bu yana binlerce gayrimenkulün açık artırma yöntemi ile satışına aracılık eden Turyap, 13. Gayrimenkul Fuarı Arap-Türk Zirvesi’nin ikinci günü 24 Mart 2019 Pazar saat 14:00’te Hilton Convention Center’da site içinde sıfır daire, ofis, villa, arsa, ada ve okuldan oluşan gayrimenkullere yönelik “Teklif Alma Toplantısı” düzenleyecek.

 • Zorunlu Deprem Sigortası seferberliği başlıyor!
  Zorunlu Deprem Sigortası seferberliği başlıyor!

  Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türkiye’de deprem bilincini güçlendirmek ve Zorunlu Deprem Sigortası yaygınlığını artırmak amacıyla 2019 yılında “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının altıncısını düzenliyor.

 • Türk Şirketleri Irak’taki 157 Dev İnşaat Projesine Talip
  Türk Şirketleri Irak’taki 157 Dev İnşaat Projesine Talip

  Irak’ın yeniden inşası için Ulusal Yatırım Komisyonu 157 projelik bir liste yayınladı. Irak Ulusal Yatırım Komisyonu’nun, Irak Ulusal Yeniden Yapılanma Konferansı’nda 100 milyar dolara mal olması beklenen 157 adet projenin listesini yayınladığını aktaran Expotim’in Genel Müdür Vekili Çağatay Erşahin, “Irak’taki inşaat işlerinin büyük kısmı Türk şirketleri tarafından gerçekleştiriliyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.