|   |   |  Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan kitabın üçüncü cilde de ücretsiz erişime açıldı.

Yöresel mimari özelliklere uygun konut projeleri kitabı

 

İlk cildi 2015 yılında ücretsiz erişime açılan kitabın üçüncü cildi de bakanlığın internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Türkiye’nin hemen hemen her köşesinde yeni konut projeleri kendini gösterirken, yeni projelerin yerel özelliklerle uyumlu olmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar da devam ediyor. Bu çalışmalardan birisi olan Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri kitabı da cilt cilt Çevre ve Şehircilik Bakanlığı internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilir hale getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kitap, konutların kültürel özellikleri yansıtması bunun yanı sıra çağımız gereksinimlerini karşılaması amacına hizmet etme amacı taşıyor. Ayrıca konutların, yöre halkının yaşam koşullarına uygun ve afetlere karşı güvenli olma özelliklerini karşılaması gerektiği belirtiliyor. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Yöresel Mimari Özelliklerine Uygun Konut Projeleri” çalışmalarının kitaplaştırılması oluşan eserin ilk cildinde Amasya, Balıkesir, Bursa, Edirne, Karabük, Rize ve Trabzon; ikinci cildinde Denizli, Erzurum, Iğdır, Kars, Kayseri, Muğla, Nevşehir, Niğde, Şanlıurfa, Uşak illeri ve üçüncü cildinde ise Konya, Karaman, Aksaray, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Ankara, Çankırı, Kırıkkale illeri ele alındı.

Kitabın erişime açılan ciltlerini görmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 1. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 2. Cilt

Yöresel Mimari Özelliklere Uygun Konut Projeleri 3. Cilt

 

 

Emlak Haberleri

Etiketler

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu
  İhracat pazarlarında güven, Haziran ayında yükselen tek alan oldu

  Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Haziran ayı sonuçları açıklandı. Gerilemenin Haziran ayında da devam ettiği Bileşik Endeks’in ikinci çeyrek verilerine göre, inşaat malzemeleri sanayisi bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,7 küçüldü.

 • Vadikoru’da erken teslimat sevinci
  Vadikoru’da erken teslimat sevinci

  Ayazağa bölgesine damgasını vuran Invest İnşaat, Vadikoru’da teslimatı 6 ay öne çekerek projeden konut alan ailelere sürpriz yaptı. Yetkililerden anahtarlarını teslim alan aileler Vadikoru sitesinde dairelerine erken kavuşmanın heyecanını yaşadı.

 • E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı
  E-İpotek Kullanımı Yaygınlaştı

  E-ipotek uygulamasının kullanımı gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, bu yolla Nisan ayında 22 bin 461 adet ipotek işleminin tamamlandığını belirtti.

 • 2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.
  2019’da kapanan inşaat şirketi sayısı yüzde 23 arttı.

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) verilerine göre 2019’un ilk 5 ayında 2.820 inşaat şirketi kapandı. Uzmanlar, 2018’in aynı dönemine göre kapanan inşaat şirketi sayısında görülen %23’lük artışta en büyük payın, sektördeki maliyet artışlarının konut fiyatlarına yansıtılamaması olduğunu belirtiyor.

© Copyright 2019 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.