|   |   |  Yöryapı’dan Kentsel Dönüşümde Müteahhit Firma Seçimi Konusunda Uyarı

Yöryapı’dan Kentsel Dönüşümde Müteahhit Firma Seçimi Konusunda Uyarı

Sedat Yıldız; bina sahiplerinin, müteahhit firma seçimini titizlikle yapmaları gerektiğini ve doğru firmayı ekonomik gücüyle birlikte güvenirliğini araştırarak belirleyebileceklerini söyledi.

Yöryapı’dan Kentsel Dönüşümde Müteahhit Firma Seçimi Konusunda Uyarı

Türkiye'de 7 milyondan fazla konutun yenilenmeyi beklediğini söyleyen yoryapi.com.tr İçerik Editörü ve Yöryapı Kentsel Dönüşüm Müdürü Sedat Yıldız, kentsel dönüşümün en hızlı İstanbul’da ilerlediğini belirterek, "İstanbul’da özellikle eski semtleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın riskli alan ilan etmesi ile başlayan süreç, kimi bölgelerde de maliklerin binalarında hasar tespiti yapması ile başlıyor" dedi. Bina sahiplerinin, müteahhit firma seçimini titizlikle yapmaları gerektiğini ve doğru firmayı ekonomik gücüyle birlikte güvenirliğini araştırarak, konusunda uzman kişilerden ve hukukçulardan destek alarak belirleyebileceklerini söyleyen Yıldız, herhangi bir müteahhit firma ile görüşmeden önce bina sahiplerinin belediyeden imar durum belgesi almaları ve durum tespiti yaptırmaları gerektiğini belirtti.

Müteahhit firmadan mutlaka iskan alması istenmesi gerektiğini vurgulayan Sedat Yıldız; “Projenin imar kanunlarına uygun yapılması ve buna bağlı olarak iskân alınması çok önemli bir konu. Kat maliklerinin bu konuda kendilerini garanti altına almak adına, yüklenicinin sahip olduğu bir dairenin ipoteğini veya bir miktar banka teminatını iskânın alınmasına bağlanmasını tavsiye ederiz” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZIN KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNDA BİLİNÇLENMESİ GEREK”
Sedat Yıldız; “Kentsel dönüşüm projelerinde bilinçli konut sahibi ve alıcısı olmak gerekiyor. Yapıyı oluşturan tüm unsurlar bir bütün olarak değerlendirilmeli ve her detayda aynı sağlamlık ve estetik kaygısı taşınmalı. Zira konut seçerken hem statik hem de estetik değerleri sorgulamaları gerekiyor. Zemin etüdünden projelendirmeye, malzeme kalitesinden yapım faaliyetine kadar bina üretim sürecinin her aşamasında alınacak mühendislik hizmeti, yapıların güvenli olmasının en önemli teminatıdır” dedi. Yıldız, sözlerine şu şekilde devam etti; Şuan için Yör Palas Acıbadem ve Erenköy Altındere Apartmanı ile kentsel dönüşüm projesi kapsamında anlaştık. Yakın zamanda Bağdat caddesi, Fenerbahçe ve Erenköy’de birçok konut projesine başlayacağız, Konut projesi dışında Çengelköy’de villa projesi ve Kâğıthane’de hastane projesine başlayacağız”. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bilgiler veren Yıldız, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı: “Yör Palas, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, tasarımıyla standartların değişime uğradığı, zamana uygun taleplerin yeniden tasarlanarak dizayn edildiği bir projedir. Yör Palas, lokasyonuyla İstanbul’un tamamına ulaşma kolaylığı sağlayacak. Dış cephesinde Osmanlı dokularının Avrupa mimarisiyle sentezlendiği, içeride ise kalitenin ön planda tutulduğu akıllı ev sistemleriyle hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz”.

Kentsel Dönüşüm Haberleri

Kentsel Dönüşüm Kategorisindeki diğer haberler

 • Cedit’te ilk imzalar atıldı
  Cedit’te ilk imzalar atıldı

  Bakanlar Kurulu kararınca riskli bölge olarak ilan edilen ve İzmit Belediyesi tarafından kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanan Cedit Mahallesi’nde vatandaşlar ilk imzaları attı.

 • Kent bakanlığı acilen kurulmalı
  Kent bakanlığı acilen kurulmalı

  Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, kentsel dönüşüme dikkat çekti, “İzmir’de mevcut arsa stokları gözden geçirilmeli, hemen kent bakanlığı kurulmalı” dedi.

 • Yıldırım'da dönüşüm devam ediyor
  Yıldırım'da dönüşüm devam ediyor

  Kentsel dönüşüm projeleriyle ilçeyi daha yaşanabilir hale getirmeyi hedefleyen Yıldırım Belediyesi, dönüşüm hamlesini Millet Mahallesi'nde sürdürüyor.

 • İş Bankası’na kentsel dönüşüm ödülü!
  İş Bankası’na kentsel dönüşüm ödülü!

  Türkiye İş Bankası, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) desteğiyle düzenlenen “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi”nde, “En Çok Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Banka Teşvik” ödülünü aldı.

 • Gemlik’in dönüşümü torba yasayla tescillendi
  Gemlik’in dönüşümü torba yasayla tescillendi

  Bursa'nın Gemlik ilçesini Türkiye'nin gündemine getiren 696 sayılı kanun hükmünde kararnamenin geçici 25'inci maddesinde, kamuoyunda tereddütlere yol açan ibare değiştirildi. Yeni KHK'da ilçenin nakledilmesi ibaresi yer almıyor.

 • Kentsel dönüşüm Fikirtepe'lileri milyoner yaptı!
  Kentsel dönüşüm Fikirtepe'lileri milyoner yaptı!

  Kentsel dönüşümün 5 yıl önce başladığı Fikirtepe'de güvenilir firma ile anlaşan vatandaş dönüşümden karlı çıktı. Bölgede 100 metrekare arsa payı olan biri, yeni proje bitiminde 2 milyon liralık mülke kavuşacak.

 • Kentsel dönüşüm projesiyle Ankara'ya örnek olacak!
  Kentsel dönüşüm projesiyle Ankara'ya örnek olacak!

  Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Gülseren-Anayurt mahallelerinde uygulanan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

 • Konyaaltı sahili yazı bekliyor!
  Konyaaltı sahili yazı bekliyor!

  Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, yaz sezonunda yeni yüzüyle Antalyalılara ve turizme hizmet verecek. Alt yapı çalışmaları tamamlanan sahil projesinde üst yapı imalatları son hızla devam ediyor.

© Copyright 2018 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.