|   |  Çayıralan Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Çayıralan İlçesini Favorilerime Ekle

Çayıralan Güncel Konut Projeleri

Çayıralan Konut Projeleri

İlçe geneli sosyal yönden gelişmekte olan bir yöredir. Kırsal kesim genellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşmakta, bu yolla elde ettiği gelir geçimini temin etmeye yetmemektedir. İlçe Merkezindeki nüfusun büyük bölümü küçük esnaflık ve sanatkârlıkla uğraşmaktadır.

           Orman İşletme Müdürlüğünce ormanların bakım-kesim-ıslahı gibi mevsimlik işlerde ücret karşılığı köylüler çalıştırılmaktadır. Başkaca bir iş sahası olmadığından gizli ve açık işsiz durumda olan işsiz bir kesim vardır.

          Yurt dışına göç sonucu vatandaşlar elde ettikleri birikimlerle doğdukları ve büyüdükleri yerlere betonarme binalar yaptırması sebebiyle kırsal kesimde yapılaşma moderndir. İlçe merkezindeki yapılar genellikle betonarme olup, gecekondu tipi inşaat yoktur. İlçe Jandarma komutanlığı, Emniyet Amirliği, Belediye Başkanlığı, Mal Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Müftülük ve PTT Müdürlüğü teşkilatına ait lojmanlar bulunmaktadır.

           İlçede sosyal faaliyet alanı fazla bulunmamakta, 1 adet halı saha, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılabildiği 1 adet kültür merkezi ve 1 adet tribünlü çim saha mevcuttur.İlçenin %48 'nin ormanlık alan olması nedeni ile piknik ve mesire alanları bulunmaktadır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.