|   |  Saraykent Konut Projeleri
Belirlediğiniz kriterlerde proje bulunamadı, kriterlerinizi azaltarak tekrar deneyebilirsiniz.
Saraykent İlçesini Favorilerime Ekle

Saraykent Güncel Konut Projeleri

Saraykent Konut Projeleri

Ekonomik Durum
İlçe nüfusunun çoğunluğu, geçimini tarım, hayvancılık ve besicilikle sağlamakta, ilçede bulunan toplam dört adet farklı alanlardaki fabrikalarda (tekstil, hazır beton, plastik kapı pencere ve un fabrikaları) vatandaşlarımız çalışmaktadır.
 
Ayrıca 20 dükkan kapasiteli küçük sanayi sitesinde 50 kalifiye eleman istihdam edilmektedir. İlçemiz nüfusu kayıtlı çok sayıda vatandaş yurt dışında işçi olarak çalışmaktadır.İlçemize yurt dışından yaz aylarında gelen gurbetçiler tarafından ekonomisi birazda olsa canlanmaktadır.

Turizm
    İlçemizde turizm yönünden Romalılardan kalma han ve hamam kalıntıları vardır. Ayrıca Kesikköprü köyünde Sarayönü Han ve Divanlı mahallesinde Divanlı Kayalıkları ve mağaraları turizm açısından ziyaret edilen yerlerdir.

İklim ve Bitki Örtüsü
İlçemizde Karasal iklim tipi görülmektedir.Bu iklim yazları sıcak ve kurak kışları çok soğuk ve kar yağışlıdır.Yıllık en fazla yağışlar ilkbahar mevsiminde meydana gelmektedir. Yıllık yağış ortalaması 414 m³, yıllık sıcaklık ortalaması 15°C civarındadır.Karasal iklimin belirgin özellikleri yıllık sıcaklık farklarının fazla oluşu, insan hayatını oldukça etkilemekte ve yaşam şeklini belirlemektedir.Buna bağlı olarak, halk hayvancılık ve tarımı bir arada yapmaktadır. İlçemizin bitki örtüsü Bozkır bitki örtüsüdür. 
 
İlçe topraklarının % 17.5’i Meşe ormanları, çok az miktarda da Çiçeklihüyüğü ve Kesikköprü Köylerinde çam ormanları vardır.

© Copyright 2021 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.