|   |   | 

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

En karlı kiralık konuta yatırım yapmak istiyorsanız, ev satın alırken dikkate almanız gereken bazı özellikler var. Bu özellikler, bir evin her daim popüler olmasını ve yüksek bir kirayı garantiler.

Yüksek Kiralı Konuta Yatırım Yapmak İçin...

Ev satın alırken niyetiniz en yüksek kira getirisini sağlamak ve evinizin boş kalmasını engellemekse, bunun için aklınızda bulundurmanız gereken özellikler var. Bir ev almak zorlu bir süreç olabilir, ancak sonrasında tam olarak hedeflediğiniz sonuca ulaşmak için bazı ayrıntılara önem vermelisiniz.

Kiralamada kolaylık sağlayacak özelliklerin başında konum ve mahalle ya da evin çevresi gelir. Çevrede yaşayanların genel özellikleri, mahalledeki yaşam kültürü ve evin konumu kiralama konusunda oldukça önem arz eden niteliklerdir. Küçük ve aslında yeterince kullanışlı görünmeyen bir konutu, sadece konumu nedeniyle büyük karlılıkla kiralayabilirsiniz. Bunu aklınızdan çıkarmayın.

Kiralama sürecinde, ev arayanların önem verdiği özellikler arasında çevrede bulunan okullar yer alıyor. Uzun süreli ev kiralayan aileler, eve yakın mesafede çocukları için uygun okul olmadığına mutlaka bakarlar. Ayrıca, iyi bir okulun çevresi de özellikle tercih edilebilir, hatta bu yüzden taşınan aileler olabilir. Bu nedenle, satın almayı düşündüğünüz evin çevresindeki tüm okullara bir göz atmanızı öneririz.

Kiracıları ikna edecek ya da onları kaçıracak unsurlar arasında elbette evin güvenliği geliyor. Evin konumu ve çevresi dışında, ne kadar güvenli olduğu da tercih nedenlerinden birisi. Bölgedeki suçluluğu da bilmeniz sizin için yararlı olacaktır. Bu konuda şaibeli ya da sabıkalı bölgelerden uzak durmanızı öneririz.

Evinizin konumu başlığı altında, mutlaka yakın mesafede bulunan imkanları da dikkate almasınız. Eve yakın park alanları, spor salonları, sinemalar, alışveriş merkezleri ya da marketler, toplu taşıma olanakları, otomobil park yerleri gibi özellikler evinizin değerini artıracak niteliklerdir. Bu anlamda, çevrede bulunan tüm faaliyet alanlarını inceleyin. Bazen bu listedekilerin tek birisi, kiracınızın sizin evinizi tercih etmesi için önemli olabilir.

Kiralama için yatırım yaparken elbette en fazla dikkate almanız gereken, satın alacağınız evin bulunduğu bölgedeki kira miktarlarıdır. Evinizin özellikleri ne olursa olsun, o bölgedeki kira raicinin çok üzerine çıkamayacağınızı, bunu yaparsanız evinizin boş kalacağını bilin. Bir evin değerini en çok belirleyen özelliklerin başında lokasyon gelir. Yani satın alacağınız evin kirasını evin içinden çok dışındaki unsurlar belirleyecektir.

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası
  IFC’den, Greenox’a “EDGE” Yeşil Bina Sertifikası

  Aycan & Feres İş Ortaklığı tarafından İstanbul’un yatırım açısından değeri yükselen semtlerinden Çeliktepe’de 120 milyon TL yatırımla inşa edilen Greenox projesi, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından başlatılan EDGE Yeşil Bina Sektörel Gelişim Programı kapsamında Türkiye’nin ilk EDGE Yeşil Bina Sertifika almaya hak kazanan binası seçildi.

 • Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House
  Dünyanın En Gösterişli Evi: Beverly House

  Dünyanın en gösterişli ve pahalı evlerinden birisi Los Angeles’ta yer alıyor. Beverly House, eşsiz tasarımları barındıran iç mekanı, şahane bahçesi ve ev sahipliği yaptığı ünlü isimler ile diğerlerinden ayrılıyor.

 • Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!
  Uluslararası gayrimenkul lobisi kurulmalı!

  GİSP (Gayrimenkul İçin Strateji Platformu) tarafından düzenlenen ‘Gayrimenkul Alanında Uluslararası Lobi’ konulu Yuvarlak Masa toplantısında Yabancı Kurumsal Yatırımcı ve Gayrimenkul Lobisi konusu ele alındı.

 • Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!
  Aykonut’un 20 yıllık çilesi sona eriyor!

  Aydın ilinin Güzelhisar mahallesinde 19 yıl önce kurulan ancak ev sahibi olmak isteyen üyelerini mağdur eden Aykonut’un çilesi için büyük adım atıldı. Aykonut Yapı Kooperatifi, Sökeli İnşaat Firması Yavuzlar ile sözleşme imzalarken, 20 yıllık çilenin sona erdirilmesi için harekete geçildi.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer