|   |   | 

Zafer Topaloğlu Sabancı ile ortak inşaat yapıyor!

Zafer Topaloğlu şimdilerde bitirmek üzere olduğu 21 dairelik Qent İstinye lüks rezidanslarını yapıyor...

Zafer Topaloğlu Sabancı ile ortak inşaat yapıyor!

Elime koca bir tomar para verip, o  günün şartlarında bile hiç de küçük sayılmayacak bir arazinin alımı için toprak sahiplerinin karşısına yalnız başıma çıkardığında yaşım 19'du. Karar aşamasına gelince dışan çıktım ve babamı aradım. Defalarca aramış olmama rağmen açmadı telefonunu. Şimdi anlıyorum ki o karan benim vermemi istemişti. Bu olaydan 6 yıl sonra babamı bir trafik kazasında genç yaşta kaybettik. Beş kardeşin en büyüğüydüm, 25 yaşında işin başına geçtim. Şimdi sanki yanımdaymışçasına adeta onunla konuşuyorum. Hatta sabah biraz geciktiğimde "Zafer kalk" diyen sesini büe duyuyorum." diyor Toya Gayrimenkul AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu. "İşin başına geçtiğinizde çok gençtiniz, zor olmadı mı?" diye sorduğumda da, "Babam sanki erken gideceğini bilirmişçesine işin içine erken çekti beni." diye cevaplıyor. 

Soyadından da anlaşılacağı üzere Topaloğlu ailesi kuzeyden, Of'tan. Asıl işleri madencilik ancak beraberinde turizm yatınmlan da var. "Başka işler yapsa da her Karadenizlinin bir işi de inşaattır." diyor Zafer Topaloğlu. Şirket 1970 yılında kurulmuş. 43 yıllık geçmişte pek çok konut projesi var. 2008'de yeniden yapılanan şirket, sahip olduğu arazilerde farklı projeler yapma kararını vermiş ve gayrimenkul alanında önde gelen şirket olma vizyonunu koymuş. Zafer Topaloğlu şimdilerde bitirmek üzere olduğu 21 dairelik Qent İstinye lüks rezidanslarını yapıyor. Bu, daha büyük ikinci etabın da bir prototipi. 

ARTIK HİZMETTE DE SINIR YOK Qent İstinye'de bir Sakıp Sabancı Holding iştiraki olan Dilek Gayrimenkul Yatırım ve Turizm AŞ ile birlikte çalışılıyor. Projeyi Tabanlıoglu Mimarlık tasarlamış. İç mimariyi ise Porsche Design Studio. Qent evleri Türkiye'de çok az örneği olan yeşil bina sertifikası Leed for Homes'a da sahip. Ancak 21 dairelik bu lüks konutun bir diğer önemli özelliği daha var. Concierge hizmeti veriyor. Bu ne demek; rezervasyon, şoför kiralama, sigorta, transfer hizmetleri, yurtdışı etkinliklerinde bilet temini, vale, araç servisi, depo dolumu, araç yıkama, danışma, emanet/vestiyer, tanıtım, paket taşıma, noter, terzi, kum temizleme ve eczane gibi birçok alanda yönetimden hizmet alınabilecek. Zafer Topaloğlu Qent İstinye'yi, "Boğaza karşı, yeşille iç içe, klasik ama bir o kadar da güzel ve yalın, müstakil ama bir o kadar da birlikte çağdaş kent yaşamı." olarak tanımlıyor ve 'hayatın her anı değerli' diyor. Qent İstinye 2013 ekiminde, Q Studio Esentepe 2014 başında satışa sunulacak. Topaloğlu'nun daire sahiplerinin kendileri oturacak dediği Toya Vista ise her bütçeye uygun alım seçenekleriyle satışa çıkıyor. 

İSTANBUL'UN SİLÜETİNİ BOZMAYALIM YETER İstanbul'da lüks konut inşaatlarının sayısı giderek artıyor. Qent İstinye'de banyodan tuvalete, ışıktan sese kadar aynntılarla yaşam alanının keyfe dönüştürülmesi konusunda Porsche Design'ın ustalığına güvenilmiş. Projenin önermesi İstanbul içinde ama bir o kadar da dışında yaşamak. Yapısal olarak Boğaz silüetini bozmayan şık yapılar arttıkça İstanbul'un değeri de artacak. Bana göre dikkat edilmesi gereken tek şey istanbul'un silüetini bozmadan dünya kentleri arasında tercih edilir yaşam alanlannın sayısını artırmak. 


Zaman Gazetesi

Emlak Haberleri

Emlak Kategorisindeki diğer haberler

 • Ödül İstanbul'da yeni kampanya!
  Ödül İstanbul'da yeni kampanya!

  Özyurtlar Holding, 'Ödül İstanbul' projesinde yeni bir kampanyaya start veriyor. Kampanyaya göre;'Ödül İstanbul'dan yüzde 5 peşin veayda 1.900 TL taksitle ev almak mümkün olacak.

 • Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman
  Çok Kazandıran Yatırım: Sinpaş Gökorman

  Gökorman, orman manzaralı konumuyla ‘Lokasyona’, doğadan ilham alan özgün mimarisi ile ‘Tasarıma’, 44 yıllık Sinpaş güvencesi ve kalitesi ile ‘Markaya’ yatırımın en ideal adresi olacak.

 • IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi
  IFC, Greenox Projesine Edge Sertifikası Verdi

  Greenox, Dünya Bankası Grubu üyesi IFC (Uluslararası Finans Kurumu) tara-fından ülkemizde ilk defa uygulanacak EDGE (Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik) Sertifika Programı kapsa-mında, aday gösterilen özel sektör projeleri arasından seçilen tek proje ol-du.

 • Mod İstanbul Fiyat
  Mod İstanbul Fiyat

  Ortadoğu Grup tarafından İstanbul Kağıthane'de yükselen Mod İstanbul projesinde daire fiyatları!

 • Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları
  Sıfır Ev Temizliğinin Püf Noktaları

  Eğer yeni bir ev satın aldıysanız ya da kiraladıysanız, ilk yapmanız gereken taşınmadan önce temizlemektir. Ancak bu evde sizden daha önce yaşayan olmadıysa, temizlik işi biraz daha zorlaşabilir. Sıfır ev temizliğinin püf noktalarını sizin için derledik.

© Copyright 2016 | 3DKonut.com inşaat, konut projeleri ve emlak haberleri platformu. | Her Hakkı Saklıdır.

footer